تاریخچهٔ برند مرسدس بنز

داستان پیدایش یکی از ارزشمندترین و جذاب‌ترین برندهای جهان به بیش از ۱۰۰ سال پیش برمی‌گردد. این لوگوی زیبا در ۱۸ فوریهٔ سال ۱۹۲۵ میلادی متولد شد؛ زمانی که دو خودروساز بزرگ آلمانی یعنی دایملر و بنز تصمیم گرفتن با هم ادغام شوند تا یکی از موفق‌ترین برندهای خودروسازی جهان را پایه‌گذاری کنند.

امّا برای دانستن تاریخچهٔ این برند باید به عقب‌تر برگردیم. تابستان سال ۱۸۸۶ زمانی که گوتلیب دایملر و کارل بنز بدون داشتن هرگونه شناختی از یکدیگر خودرویی را اختراع کردند که با موتور پیشران سریع احتراق داخلی کار می‌کرد. در طول سال‌های بعد، این دو شرکتِ رقیب، نمادهای مختلفی را به عنوان نشان و امضا در وسایل نقلیهٔ خود استفاده می‌کردند.

خشکی، دریا و هوا

قبل از ادغام دو شرکت و به‌وجود آمدن Mercedes-Benz شرکت دایملر اولین علامت‌تجاری خود را که یک تصویر شامل نام شرکت و عناصر تصویری دیگری بود ثبت کرد که می‌توان ریشهٔ برند مرسدس-بنز را در آن پیدا کرد. این علامت که حدود سال ۱۸۹۷ ثبت شده موتوری را نشان می‌دهد که نام “دایملر” به صورت قوسی بالای آن نوشته شده است و بالای آن، ققنوسی افسانه‌ای در حال پرواز است. علاوه بر این، یک ماشین، یک قایق موتوری و یک کشتی هوایی که نماد استفاده از موتور احتراق داخلی در خشکی، دریا و هوا است در این علامت تجاری تصویر شده است.

اولین علامت تجاری شرکت دایملر

در آوریل ۱۹۰۰ اتفاقی تاریخی برای شرکت دایملر رخ داد. امیل جلینک، تاجر و علاقه‌مند به اتومبیل‌رانی، قراردادی برای توزیع اتومبیل‌ها و توسعهٔ موتورهای دایملر منعقد کرد. این همکاری با یک تصمیم مهم همراه شد. جلینک که به خوبی از اهمیت یک نام تجاری به یادماندنی آگاه بود برای خودروهای جدید نامی جدید نیز انتخاب کرد. تخلصی که جلینک برای چندین سال از آن به عنوان نام مستعار استفاده می‌کرد.

مرسدس

۲۲ دسامبر ۱۹۰۰، دایملر اولین ماشین مجهز به موتورهای جدید را در رویداد بین‌المللی خودروهای مسابقه‌ای نیس فرانسه رونمایی کرد. این وسیله نقلیه نه تنها جدیدترین و قدرتمندترین مدل تولیدشده توسط DMG بود، بلکه از آن به عنوان اولین اتومبیل مدرن یاد می‌کنند. مرسدس 35 PS به طور سیستماتیک برای عملکرد بالا، وزن پایین و ایمنی طراحی شده بود. ویژگی‌های کلیدی آن از جمله موتور سبک وزن با کارایی بالا، فاصله بین دو محور طولانی و مرکز ثقل پایین بود. با این ویژگی‌ها و رادیاتور لانه‌زنبوری که به طور ارگانیک در جلو یک‌پارچه شده بود، شکل متمایز خود را به موتور خودرو بخشید.

اولین مرسدس دیگر یادآور کالسکه‌ای نبود که به جای اسب توسط موتور احتراقی کشیده می‌شود. در عوض، این یک سازهٔ جدید بود که به طور سیستماتیک از پایه برای نوع جدید و ابتکاری رانندگی طراحی شده بود. کارشناسان بلافاصله متوجه شدند که این وسیله نقلیه تغییر عمیقی در زمینهٔ مهندسی خودرو ایجاد کرده است. پل مین، عضو موسس و دبیر کل باشگاه خودروسازی فرانسه (A.C.F)در آن زمان گفته بود: “ما وارد دوران مرسدس شده‌ایم.”

اولین خودروی مسابقه‌ای مرسدس با نام پی‌اس ۳۵- Photo: Daimler

به دنبال موفقیت‌های فوق‌العادهٔ خودروهای مرسدس در مسابقات اتومبیل‌رانی و بازار، نام “مرسدس” به عنوان یک علامت تجاری در ۲۳ ژوئن ۱۹۰۲ درخواست شد و در ۲۶ سپتامبر به طور قانونی ثبت شد. امیل جلینک یک سال بعد این کار را یک قدم فراتر برد و در ژوئن ۱۹۰۳ اجازه تغییر نام خود را به Jellinek-Mercedes دریافت کرد. وی در مورد این تصمیم چنین اظهار نظر کرد: «به احتمال زیاد این اولین باری است که پدری نام دخترش را روی خود می‌گذارد.»

بله، نام این برند به دختر جیلینک، مرسدس، برمی‌گردد که در خانواده‌ای بزرگ شد که شیفتهٔ فناوری اتومبیل‌رانی بودند. امیل جلینک، که در بادن در نزدیکی وین و در نیس زندگی می‌کرد، بر عملکرد بیشتر و فناوری نوآورانه‌تر دایملر-موتورن اصرار داشت. از سال ۱۸۹۹ به بعد، او در مسابقات اتومبیلرانی مختلف با اتومبیل‌های دایملر با نام مستعار «مسیو مرسدس»، نام کوچک دخترش که در سال ۱۸۸۹ به دنیا آمده بود، شرکت می‌کرد.

مرسدس جلینک پشت فرمان خودروی مسابقه‌ای مرسدس در سال ۱۹۰۶- Photo: Daimler

امّا داستان ستارهٔ سه‌پر چیست؟

ستارهٔ سه پر مرسدس در واقع نماد خانوادگی بنیان‌گذار شرکت یعنی گوتلیب دایملر بود. بعدها پسران دایملر از همان نشان به عنوان نماد کارخانهٔ خود استفاده کردند.

اولین لوگوی دایملر- Photo: Daimler

البته در همان زمان این شرکت اشتوتگارتی درخواست حمایت از نمادی متشکل از یک ستاره چهار پر را نیز داده بود. با این حال، از سال ۱۹۱۰ به بعد، تنها از ستارهٔ سه‌پر به عنوان نماد این شرکت بر روی خودروهای مرسدس استفاده می شد. این ستاره چهار پر در دهه ۱۹۸۰ به نشان Deutsche Aerospace AG (DASA) تبدیل شد و اکنون نشان سازمان دفاع هوایی و فضایی اروپا (EADS) است.

استفاده از نشان ستارهٔ چهارپر در لوگوی سازمان دفاع هوایی و فضایی اروپا

اولین لوگوی دایملر در سال ۱۹۰۹ طراحی شد: ستاره‌ای که با سطوح روشن و تاریک فرمی فضایی را تصویر می‌کند. انگار از بالا سمت چپ نوری به آن تابیده شده است تا یک تعامل جذاب بین نور و سایه ایجاد کند. ستارهٔ سه‌بعدی که DMG روی رادیاتورها و کاپوت‌ها نصب کرده بود نیز دقیقاً به همین شکل طراحی شده بود.

تا سال‌ها ستارهٔ مرسدس بدون حلقه استفاده می‌شد و در درجه اول رادیاتورها را تزئین می‌کرد، اما گاهی اوقات در کناره‌های کاپوت با ترکیب نوشتهٔ «مرسدس» استفاده می‌شد. تصویر دو ستاره مرسدس در مقابل یکدیگر در دو طرف رادیاتور V شکل مشخصهٔ خودروهای سواری مرسدس در آن دوران است.

Photo: Daimler

در سال ۱۹۱۶ ستاره با یک حلقهٔ پهن و حروف “Mercedes” ترکیب شد و چهار ستارهٔ کوچک نیز در نوار گرد اطراف ظاهر شدند.

شکل اولیه لوگوی مرسدس- Photo: Daimler

تاج گلی برای قهرمان

در سال ۱۹۰۳، حروف “ORIGINAL BENZ” که با یک چرخ‌‌دندهٔ سیاه‌رنگ احاطه شده بود به عنوان علامت تجاری شرکت بنز مورد استفاده قرار گرفت.این لوگو نشان‌دهنده تخصص این شرکت در ساخت موتورها و وسایل نقلیه است.

اولین لوگوی بنز- Photo: Daimler
لوگوی بنز در سال ۱۹۰۹ به این شکل تغییر کرد- Photo: Daimler

در سال ۱۹۰۹ علامت بنز تغییر کرد. نام بنز به عنوان عنصر اصلی لوگو باقی ماند امّا این بار با یک تاج گل احاطه شد.این تزئین کلاسیک که به برندگان مسابقات ورزشی اعطا می‌شود نشان‌دهندهٔ موفقیت‌های کسب‌شده توسط Benz & Cie در مسابقات اتومبیلرانی در آن دوره است.

پس از ادغام Daimler-Motoren-Gesellschaft با Benz & Cie. درسال ۱۹۲۶ یک علامت تجاری که بر هم‌گرایی این دو شرکت تأکید می کرد به ثبت رسید. تاج گل از نماد بنز، ستاره سه پر از DMG گرفته شد.

این اقدام نمادین علامت تجاری یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین برندهای خودروسازی دنیا را شکل داد. لوگویی که هنوز تا به امروز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شاید به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

نادر خلیلی؛ معمار و مخترع ایرانی

«کاملی گر خاک گیرد زر شود» -مولانا نادر خلیلی (۱۳۸۶-۱۳۱۵) معمار، معلم و مخترع روش ساخت SuperAdobe است. روش ابداعی آقای خلیلی الهام‌گرفته از فلسفه