تجاری‌سازی ایده؛ امکان جدید مرکز مالکیت معنوی

مرکز مالکیت معنوی در اقدامی تازه امکانی برای تجاری‌سازی ایده‌های صنعتی فراهم کرده است. این اقدام که در جهت کمک به حوزهٔ صنعت و فعالیت‌های نوآورانه انجام شده است می‌تواند منجر به تبدیل ایده، اختراع یا طرح‌های صنعتی ثبت‌شده به محصولات تجاری گردد.

سازمان ثبت مالکیت صنعتی با این اقدام به عنوان پلی مطمئن بین صاحبان ایده و سرمایه‌گذاران عمل خواهد کرد. در صورت اجرای دقیق این فرآیند، فرصتی ارزشمند برای مخترعان و طراحان فراهم می‌شود تا به‌سهولت با سرمایه‌گذاران در ارتباط باشند.

سرمایه‌گذاران می‌توانند با ثبت‌نام در سامانهٔ برخط این مرکز و مشخص‌کردن زمینه‌های علاقه‌مندی خود برای سرمایه‌گذاری می‌کنند و از طریق سامانه فهرست اظهارنامه‌های مرتبط را مشاهده کنند و با مخترعین و طراحان به صورت مستقیم در ارتباط باشند. البته این امر با رضایت مالک و ذینفع آن اختراع یا طرح انجام ‌می‌شود.

طبق اعلام وبسایت مرکز مالکیت معنوی این سازمان در این‌خصوص تنها نقش تسهیلگر را ایفا می‌کند و مسئولیت هرگونه انعقاد قرارداد فروش یا اعطای مجوز بهره‌برداری متوجه طرفین است.

موسسهٔ حقوقی مالکیت فکری رایند آمادهٔ ارائه مشاوره و خدمات تخصصی حقوقی در خصوص فرآیندهای مربوط به تجاری‌سازی، عقد قرارداد فروش و مجوز بهره‌برداری به سرمایه‌گذاران و صاحبان ایده و فناوری است.

اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند تجاری‌سازی ایده‌ها در مرکز مالکیت معنوی را از طریق این سند دریافت کنید.

شاید به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

تاریخچهٔ برند مرسدس بنز

برند مرسدس بنز زیر یک ستارهٔ شانس متولد شد: علامت تجاری فعلی شامل یک ستاره سه پر در میان تاج گل در سال ۱۹۲۵ ایجاد شد. در زمان ادغام بین Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) و Benz & Cie. که با هم در تابستان ۱۹۲۶ به دایملر-بنز تبدیل شد.

نادر خلیلی؛ معمار و مخترع ایرانی

«کاملی گر خاک گیرد زر شود» -مولانا نادر خلیلی (۱۳۸۶-۱۳۱۵) معمار، معلم و مخترع روش ساخت SuperAdobe است. روش ابداعی آقای خلیلی الهام‌گرفته از فلسفه